Su Kuyuları

Su Kuyuları
SU HAYATTIR…

Dünyada bir milyardan fazla insan temiz suya erişemiyor. Her yıl yüz binlerce insan ve özellikle çocuklar kirli sulardan ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan kolera, tifo, dizanteri, zatürre gibi hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor. Afrikalı kardeşlerimiz her gün kilometrelerce yol yürüyerek çamurlu ve dere kenarlarında birikmiş olan suları kullanmak ve içmek zorunda kalıyor.

“İnsanoğlu öldüğü zaman bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnâdır: Sadaka-i câriye (çeşme, köprü, cami vb), istifâde edilen ilim, kendisine duâ eden hayırlı evlât.” (Müslim, Vasiyyet, 14)

Hayırseverlerimizin desteğiyle, Afrika’ nın susuzlukla mücadele eden ve temiz suya erişimi olmayan köylerinde su kuyuları açıyor, bölgenin yeniden hayat bulmasına köprü oluyoruz.

Hep söyleriz su medeniyettir diye, oysa Afrika’da su henüz medeniyet skalasında yerini almış değil. Oldukça zor ulaşılan ve hayatta kalabilmenin bir numaralı aktörü durumunda.

Kuyu açılmasına destek olmak için tüm kuyu bedelini ödeme zorunluluğu yok. İmkanınız elverdiği ölçüde kuyu bağışı yapabilirsiniz. Kuyu havuzunda toplanan bu paralar bir kuyu parasına ulaştığında kuyu açımı yapılıyor. Kuyu açımı tamamlandığında bağışçının belirlediği ismin/isimlerin yer aldığı tabela dikilerek halkın hizmetine sunuyoruz.

Su Kuyuları Fotoğraflar

İÇTİKLERİ SULAR
AFRİKA SU KUYUSU PROJESİ GAYRET DERNEĞİ
GAYRET DERNEĞİ AFRİKA VİCDAN SU KUYUSU AÇILIŞI
Afrika Kamerun Su Kuyusu Açılış Projesi
ETİKETLER: , , , , ,